Zimowy wyjazd do Zakopanego 2017

Zakopane – stolica Tatr stała się tym razem miejscem zimowego relaksu ponad 50-cio osobowej grupy słuchaczy UTW. Na miejsce wypoczynku wybrano OSW „Moszczeniczanka” - oferujący gościnną atmosferę, wygodne pokoje i smaczne wyżywienie. Program pobytu był bardzo mobilizujący do ruchu na świeżym powietrzu. Właściwie nie było dnia bez spacerów, bowiem i sama lokalizacja zmuszała do spaceru do centrum Zakopanego, bo przecież Krupówki … Galeria zdjęć.

Oto zaliczone przez większość wydarzenia poprawiające tężyznę fizyczną: codzienna gimnastyka poranna prowadzona przez Basię Śmiałek, spacery z kijkami (kto zabrał): Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska (nie było krokusów, ale widoki wspaniałe), Kalatówki, Gubałówka (z zawieszeniem się kolejki), Baseny termalne „Chochołów”, Harenda z Muzeum Kasprowicza i cudowna opowieść kustosza muzeum Małgorzaty Karpiel. Ktoś w internecie tak opisał swoje spotkanie z Muzeum i panią Małgorzatą: „… Pani kustosz, która opowiadała jego historię - MISTRZOSTWO ŚWIATA - i piszę wielkimi literami, aby ukazać kompetencje, pasję oraz kunszt. Kiedy Pani kustosz rozpoczęła opowieść, można było zamknąć oczy i dać się ponieść wyobraźni... Dzięki fachowości Pani kustosz (oraz jej umiejętności  zainteresowania laika twórczością mistrza) dzisiaj należę do klubu sympatyków Kasprowicza oraz dzieł jego życia”. Ktoś inny napisał: „Ale główną atrakcją tego muzeum jest Pani Kustosz, która pięknym językiem z ogromną wiedzą i osobistym zaangażowaniem wprowadza zwiedzających w życie i twórczość Jana Kasprowicza. Dla posłuchania jej opowieści warto odwiedzić to muzeum.” Podpisuję się obiema rękami pod tymi opiniami. Po takim spotkaniu ze Sztuką naturalnym stało się zwiedzanie zakopiańskich kościołów oraz urokliwego cmentarza „Na Pęksowym Brzysku” z grobami znamienitych Polaków. Codziennie wieczorem spotkania towarzyskie, z których najważniejsze to Bal Walentynkowy, z czerwonym elementami „sercowymi”. Słuchacze pierwszego roku obdarowali pozostałych uczestników zabawy czerwonymi balonikami w kształcie serca! Inne spotkania wieczorne to wieczór karaoke i wspólne śpiewanie, spotkanie – „razem jest nam wesoło albo wieczór z anegdotą”, spotkanie z kapelą góralską, ugoszczenie przez OSW oscypkiem na gorąco i góralską kwaśnicą. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, wszystkie spacery w słońcu z kapitalnymi widokami na Tatry i zbocza dolin, i nawet śnieg, który popadał pod koniec pobytu został przyjęty ciepło, bowiem przywrócił okolicy ten „pocztówkowy” widok góralskich chat (?) ze śniegiem na dachach i lekko ośnieżonymi zboczami gór.

Tekst i zdjęcia: Adam Kasperkiewicz (Kronika UTW)

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.