Trzeci Wiek z Jedynką na piątkę

 

W listopadzie ubiegłego roku Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie zostało zaproszone do projektu społecznego pt. „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności”, realizowanego w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w Akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pomysłodawcą i organizatorem jest  Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie. Głównym celem projektu było tworzenie grup wolontariatu na UTW. Zadaniem utworzonych Grup wolontariatu  jest  integracja  i wspólne działanie na rzecz społeczności lokalnej. Przy UTW w Chrzanowie również powstała Grupa wolontariatu. 

Słuchaczki UTW, chętne do współpracy, dysponujące wolnym czasem, zadeklarowały swój udział w planowanych działaniach jako wolontariusze. Grupa wolontariatu w ramach projektu, otrzymała  wsparcie w postaci mikrograntu, który postanowiła  przeznaczyć  na  działania na rzecz uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w pomyśle ”Trzeci Wiek z Jedynką na Piątkę”. W projekcie biorą udział: 10 uczniów, pedagog szkolny, nauczyciel i 10 wolontariuszy. Zaplanowane działania w ramach wolontariatu na rzecz uczniów SP1 z OI to:

- spotkanie integracyjne,

- pomoc w nauce (w razie potrzeb),

- udział w Rajdzie Rodzinnym UTW,

- wyjazd do teatru   na bajkę „Szewczyk Dratewka” i udział w warsztatach oraz zwiedzanie Krakowa,

- udział w warsztatach rękodzieła ludowego - Galeria „Drzewiej”,

- udział w warsztatach „Spotkanie z tradycją ludową”,

- podsumowanie projektu.

Jesteśmy już na półmetku realizacji projektu. Na czas trwania projektu otrzymujemy wsparcie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ”ę” oraz „latających animatorów”. Grupa wolontariuszy realizuje pierwszy projekt pt.„ Trzeci Wiek z Jedynką na Piątkę”. Natomiast jest to kolejny  projekt międzypokoleniowy, integrujący wiele pokoleń, realizowany przez  słuchaczy UTW wspólnie z uczniami SP1 z OI, jak do tej pory z powodzeniem.

 

 

 

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.