Trzeci Wiek z Jedynką na Piątkę - relacja z warsztatów w Porębie Żegoty

 To już ostatnie działanie  w tym projekcie. Uczniowie z „Jedynki” wraz z grupą  wolontariuszy Wol  „ę” przy UTW, poznawali tajniki  rzeźby w drewnie. Warsztaty odbyły się  18.09.2017r., w  Galerii „Drzewiej” u P. Góreckich,  w Porębie Żegoty, gdzie spotkaliśmy się z dużą życzliwością.

Pod  bacznym okiem Mistrzów, dzieci rzeźbiły w drewnie i malowały ptaszki, które potem otrzymały w prezencie.  Galeria posiada zbiór różnorodnych eksponatów: począwszy od ptaszków, różnego rodzaju zabawek, zdobień, narzędzi dawniej używanych,  aż  po okazałą ekspozycję zabytkowych zegarów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty. Był również czas na zabawę i hasanie przy ognisku, gdzie roznosił się aromat pieczonej kiełbaski. Smaczne ciasta, upieczone przez wolontariuszki, szybko znikały  z talerzy. Pogoda, jak zwykle, dopisała, ale czas zabawy … szybko się skończył  i kończą się działania w projekcie „Trzeci Wiek z Jedynką na Piątkę!”. Natomiast Grupa Wolontariuszy  Wol „ę”, pracuje  już  nad nowym pomysłem.Na ostatnich warsztatach,  mieliśmy zaszczyt gościć fotoreporterkę   - przedstawicielkę  Towarzystwa Inicjatyw Twórczych  „ę” w Warszawie,  P. Anię Liminowicz, która dokumentowała nasze działania.

Galeria zdjęć z warsztatów.

 

 

 

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.