Gdyby nie gwiazda z Betlejem - relacja

Co roku, tuż po Świętach Bożego Narodzenia oraz po powitaniu Nowego Roku, nasi słuchacze kolędują. We środę 10 stycznia 2018 zaprosiliśmy wszystkich studentów, przyjaciół i sympatyków do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie na spotkanie literacko-muzyczne „Gdyby nie gwiazda z Betlejem…”. Jedne radosne i skoczne, inne melancholijne i przejmujące. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa, a wszystkie razem stanowią nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki – bo o nich mowa – w ciekawych aranżacjach i wykonaniu słuchaczy UTW w Chrzanowie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie usłyszeliśmy podczas wieczornego koncertu.
Nie był to jednaj koniec atrakcji, nasze spotkanie uświetniły wiersze autorstwa naszych słuchaczy: Heleny Patały, Grażyny Zielińskiej, Zofii Góreckiej, Władysława Chełmeckiego, Gustawa Czerwika, Lucyny Kozub-Jentys oraz aktorskie interpretacje fragmentów literatury w wykonaniu: Teresy Bigaj i Edwarda Góreckiego.
 
 
 
W programie koncertu znalazł się występ Chóru Rapsodia, zespołu Senior Singers, autorska kolęda w wykonaniu Urszuli Siarczyńskiej oraz występ „naszych małych przyjaciół” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie Zespołu Wokalnego Fanaberia, pod opieką Donaty Kasprzyk i Małgorzaty Nawalaniec.
 
 
Wszyscy zgromadzeni słuchacze i zaproszeni goście brali czynny udział we wspólnym pielęgnowaniu tradycji bożonarodzeniowych. Dziękujmy za śpiew, życzenia i cudowną atmosferę, równocześnie zapraszając za rok na kolejne wspólne kolędowanie. Galeria zdjęć

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.