Sukces na Posiadach Teatralnych

 11 marca 2018 roku grupa teatralna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie sięgnęli wspólnie po laury. Spektakl "Kamienie na szaniec", nad którym pracowali kilka miesięcy, otrzymał I miejsce w Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich - POSIADY TEATRALNE na ORAWIE, które odbyły się w Jabłonce. Jury doceniło profesjonalną grę aktorów, dobrze skonstruowany scenariusz, koncepcję reżyserską oraz wyczucie smaku estetycznego. W szczególności zachwycił, wykorzystany w spektaklu, teatr cieni, który pozwalał oswoić sceny najbardziej brutalne, wymagające od widza gry wyobraźni i dużej dozy empatii.

Premiera spektaklu ,,Kamienie na szaniec” odbyła się 25 października 2017 roku. Przedstawienie zostało wystawione w ramach projektu ,,Polska to wielka rzecz” dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Autorką projektu i opiekunką całego przedsięwzięcia jest Pani Bożena Bierca – Dyrektor I LO w Chrzanowie. Twórcą scenariusza i reżyserem sztuki jest Marcin Kobierski, aktor teatru ,,Bagatela” współpracujący z grupą od sześciu lat. Asystentem reżysera i opiekunem koła teatralnego jest Małgorzata Ciupek – Gładys, nad charakteryzacją i kostiumami czuwa Olga Piotrowska - polonistki I LO. Dokumentację fotograficzną przygotowała Dominika Bierca. Należy wspomnieć, że zdobyte laury to nie pierwszy sukces ,,pokoleniowego teatru”. W 2016 roku grupa otrzymała I miejsce za spektakl ,,Dziady”, a rok później II miejsce za sztukę ,,Chłopi” w przeglądzie teatrów w Jabłonce.


Obsada:
Maciej Bigaj – Zośka

Jakub Idziniak – Alek

Patryk Łatak – Rudy

Dominika Lasoń – Nina

Sara Kulawik – Hania

Aleksandra Kopczyk – Róża

Paulina Mędyk - Marylka

Agnieszka Sermak – Irena

Julia Papierz- Hela

Julia Pluta – Anna

Karolina Krupa – Kalina

Julia Wróblewska – Basia

Gabriela Sikora – Ida

Kamila Jędrzejczyk Pola

Elżbieta Pawletta – Irena

Aleksandra Kowal – Rozalia

Natalia Chlupka – Wanda

Maciej Chwast – Czarek/Niemiec

Paweł Solarski – Andrzej

Anna Stryczek – pieśniarka

Helena Patała – pani Stefania

Teresa Bigaj – pani Krystyna

Halina Halota – pani Julianna

Alicja Krysztoforska – pani Danuta

Marek Paluch – pan Bogumił

Edward Górecki – Lekarz

Tadesz Dąbek – Paprocki

Włodzimierz Grochal komendant

obsługa techniczna: Łukasz Baran., Kamil Jachymczyk

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.