Pociągiem do przeszłości - relacja

Grupa wolontariuszy UTW wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie realizuje wspólny projekt "Pociąg do przeszłości" dofinansowany przez Gminę Chrzanów.

W ramach projektu zaplanowano wiele działań:
25 maja 2018 r. grupa miłośników nordic walking z UTW w Chrzanowie zainicjowała "Majowe Święto Kijanek". Do wspólnego spaceru i świętowania zaproszono uczniów Szkoły Podstawowej  nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z nauczycielami.   Od startu całą trasę przemarszu fotografował  kol. Marek Gołębiowski. Po pokonaniu trasy od PSM do siedziby LOK nad zalewem Chechło i krótkim odpoczynku uczniowie kl. III mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat płazów, a żab w szczególności, przed swoimi młodszymi koleżankami i kolegami z kl.I. Przeprowadzony został konkurs rzutu piłeczką do kijanki oraz zawody w skokach na skakance. W obu konkurencjach zwyciężyły dziewczynki. Wierszyki i piosenka o żabach zakończyły miłą biesiadę nad zalewem i dzieci obdarowane nagrodami i słodyczami ruszyły wraz z opiekunami - wolontariuszami na miejsce zbiórki pod PSM. Tam pożegnaniom nie było końca. Humory i pogoda dopisały znakomicie więc umówiliśmy się znów za rok!

29 maja 2018 r. wyjazd do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na przedstawienie pt. Ania z Zielonego Wzgórza. Po nagrodzonym rzęsistymi brawami spektaklu dzieci spotkały się z aktorem, odtwórcą roli Gilberta - prof. dr hab. Przemysławem Kanią, który opowiedział dzieciom o pracy w teatrze nie tylko aktorów, ale i pracowników technicznych, pokazał kulisy i zaplecze z rekwizytami i elementami scenografii. Ten pełen emocji dzień dzieci zapamiętają na długo.

Kolejnym punktem projekty były występy artystyczne. Grupa wolontariuszy UTW wraz z uczniami SP nr 1 w Chrzanowie zaprezentowała się artystycznie przed uczniami klas I-III na sali gimnastycznej, a następnego dnia przed szkolną publicznością na scenie MOKSiR. Dzieci przedstawiły "Lokomotywę" J. Tuwima oraz wesołe piosenki o pociągach. Całość zakończono wspólnym odśpiewaniem Piosenki o Chrzanowie.

Galeria zdjęć

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.