Pociąg do tradycji - warsztaty regionalne

W styczniu 2019 wolontariusze z grupy Wol"ę" działającej przy UTW w Chrzanowie, odwiedzili przedszkola w Gminie Babice. Najpierw zawitali do Babic, później do Olszyn, gdzie czekały uśmiechnięte dzieciaczki. Gry, zabawy, śpiewanie, czytanie wierszy, układanie puzzli (wszystko w temacie kolejnictwa i lokomotyw z Fabloku), wypełniły czas przeznaczony na zajęcia.
Galeria zdjęć

Dzieci przygotowały wcześniej  pociągi: z klocków, kartonów, które zbudowały z pomocą zaangażowanych nauczycieli przedszkola. Z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, doskonale radząc sobie z układaniem  puzzli, na których widniały: wagony, lokomotywy, kasy biletowe czy perony kolejowe. W miłej atmosferze, w towarzystwie przedszkolaczków, spędzili wolontariusze wtorkowe przedpołudnie, podróżując  "Pociągiem do  tradycji" po Gminnie  Babice.

Projekt „Pociąg do tradycji” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

„Pociąg do tradycji” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie w partnerstwie ze:  Szkołą Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie i Stowarzyszeniem  UTW w Chrzanowie w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem programu Lokalne Partnerstwa PAFW jest inicjowanie i rozwój współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami i osobami zaangażowanymi w różne programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Na terenie jednej lub kilku sąsiednich gmin powstają partnerstwa składające się z samorządów, organizacji pozarządowych, firm i mediów lokalnych, które realizują projekty ważne dla lokalnych społeczności. Motyw przewodni podejmowanych działań stanowi dobro wspólne.

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.